z dokumentárního cyklu „Město"
Vloženo: 25. 6. 2023 1:09
Autor: Zdeněk Lhoták  |  Kategorie: Dokument  |  Všechny fotografie autora
Počet zhlédnutí: 29
Dokumentární cyklus fragmentů figur kráčejících dívek v cyklu „Město“ 1982 je jakýmsi časovým náčrtem, kresbou, jejímž prostřednictvím je prezentováno městské prostředí v ornamentální formě.

Hodnocení: 0/5 | Hodnotilo 0 uživatelů

Comments

Add a comment

No comments yet. Be the first to comment!

  •  

Reklama

Fotografické výstavy

Jaroslav Beneš (* 1946), divadelní fotograf plzeňského divadle Alfa. archivář a fotograf Pražských vodáren, spoluzakladatel několika fotografických sdružení (Aktiv volné fotografie, 1989; Pražský dům fotografie, PHP, 1991; Český dřevák, 2000).

Výstava obshuje výběr z několika cyklů (pražské metro, pařížská čtvrt Défense, průmyslová oblast v Katowicích, vila architekta Otty Rothmayera) a uzavírat ji bude nejsoučasnější Benešova tvorba, která na rozdíl od velkoformátových aparátů minulosti pracuje i s digitální technologií.

 

13. 6. 2023 – 15. 10. 2023 | Dům fotografie

 

Jan Glozar chodil v 80. letech po Praze a zachycoval lidské typy. Vybíral si z české společnosti osoby, které nějakým způsobem vyčnívaly ze zaběhnuté společenské šablony - např. nešťastný domovník, rozesmátý hasič, hrdý sběratel Karla Gotta pan Pulda či vdova po muži, který v Podskalí vyřezával ptáčky. Ze známých osobností se na jeho fotografiích objevila například Hraběnka (známá z hotelu Evropa) nabo Mancika, milovnice hadů a životní družka Binny Laneye, kterého pamětníci označují jako nejstaršího českého rockera.

 

2. 8. 2023 – 15. 10. 2023 | Galerie Josefa Sudka

 

Lukáš Dvořák - mezinárodně uznávaný fotograf z oblasti módní fotografie, avšak jeho volnou tvorbu celoživotně provází akty.
Uplynulo 13 let od poslední výstavy v Leica Gallery Prague a 13 let od vydání knihy se stejnojmenným názvem. 13 je i název průřezové výstavy, která na velkých formátech prezentuje nejen nejnovější tvorbu.

 

15. 9. 2023 - 19. 11. 2023 | Leica Gallery Prague

 

Reklama


JAN ŠIBÍK 1989

  • Demonstrace v Československu 1988/89
  • Pád Berlínské zdi
  • Revoluce v Československu
  • Revoluce v Rumunsku

V roce 1989 se změnil svět, změnilo se tehdejší Československo a změnily se také životy mnohých z nás. Do osudových okamžiků dějin nás po třiceti letech zavede Jan Šibík v knize svých fotografií...

Další informace + objednávka:
www.eshop-knihasibik.cz
(knihu není možné zakoupit v běžné distribuci).

Fotogalerie mojePraha.cz

Praha díky svému kouzlu, neopakovatelné atmosféře či svým vlastním "životem" a událostmi, které se v ní odehrávají, přitahuje pozornost mnoha fotografů. Existuje tak velké množství vynikajících snímků, které v rámci internetu prezentují pouze na svých osobních webových stránkách nebo sociálních sítích. To bylo podnětem k vytvoření této "pražské" galerie, jako společného prostoru pro fotografie z hlavního města od předních českých fotografů. Seznam autorů budeme postupně rozšiřovat a jejich portfolia průběžně aktualizovat. Věříme tedy, že se všichni návštěvníci - milovníci kvalitní fotografie, mají na co těšit.

Novinky

Nově v galerii fotograf
ZDENĚK LHOTÁK

Podrobné info | Fotografie

Představujeme

Zdeněk Lhoták (1949) český fotograf, organizátor fotografických projektů a pedagog, od roku 1983 pracuje jako volný fotograf a vyučuje fotografii na Akademii Michael. Studoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK a obor umělecká fotografie na Fakultě filmové a televizní – FAMU. Jeho zájem o sportovní fotografii vyvrcholil získáním 2. ceny v soutěži World Press Photo 1986 za seriál fotografií "Spartakiáda". V roce 2019 mu Asociace profesionálních fotografů ČR udělila titul Osobnost české fotografie za dlouhodobý přínos fotografii. Je členem SR Asociace profesionálních fotografů ČR z.s.

Podrobné info | Fotografie

Autoři

Random image