Reklama

Fotografické výstavy

Roman Franc v cyklu Grupy zachycuje např. hosty slavností v americkém kongresu, obyvatele českých vesnic, hasiče nebo myslivce, a to s citem pro jemný humor a nadsázku a zároveň s obdivem k lidské pospolitosti.

 

27. 4. 2023 - 11. 6. 2023 | Leica Gallery Prague

 

Výstava renomovaného slovenského fotografa, kameramana a režiséra Martina Kollára (*1971).

 

24. 5. – 24. 6. 2023 | Galerie Fotografic

 

Adam Kencki je známý spíše jako intermediálně uvažující umělec. Výstava Něco mezi se však vrací ke kořenům jeho tvorby a jeho osobnosti. Fotografie ukazují ryze osobní polohu jeho díla.

 

25. 5. — 25. 6. 2023 | Ateliér Josefa Sudka

 

Výběr snímků z posledních let, obsahově doplněný o starší, dosud nevystavované fotografie.

 

12. 5. 2023 - 25. 6. 2023 | Trafo Gallery

 

Fotografie vítězů posledního ročníku Czech Press Photo ve třech sálech Historické budovy Národního muzea.

 

1. 2. 2023 - 31. 7. 2023 | Historická budova Národního muzea

 

Reklama


JAN ŠIBÍK 1989

  • Demonstrace v Československu 1988/89
  • Pád Berlínské zdi
  • Revoluce v Československu
  • Revoluce v Rumunsku

V roce 1989 se změnil svět, změnilo se tehdejší Československo a změnily se také životy mnohých z nás. Do osudových okamžiků dějin nás po třiceti letech zavede Jan Šibík v knize svých fotografií...

Další informace + objednávka:
www.eshop-knihasibik.cz
(knihu není možné zakoupit v běžné distribuci).

Fotogalerie mojePraha.cz

Praha díky svému kouzlu, neopakovatelné atmosféře či svým vlastním "životem" a událostmi, které se v ní odehrávají, přitahuje pozornost mnoha fotografů. Existuje tak velké množství vynikajících snímků, které v rámci internetu prezentují pouze na svých osobních webových stránkách nebo sociálních sítích. To bylo podnětem k vytvoření této "pražské" galerie, jako společného prostoru pro fotografie z hlavního města od předních českých fotografů. Seznam autorů budeme postupně rozšiřovat a jejich portfolia průběžně aktualizovat. Věříme tedy, že se všichni návštěvníci - milovníci kvalitní fotografie, mají na co těšit.

Novinky

Nově v galerii dokumentární fotograf KEVIN V. TON

Podrobné info | Fotografie

Představujeme

Jaroslav Kučera (1946) pochází z obce Ředhošť na Litoměřicku. Studoval na Fakultě stavební ČVUT v Praze a po absolutoriu započal dráhu fotografa na volné noze. V období normalizace pracoval externě pro některé časopisy a státní podniky. Volný čas věnoval černobílému sociálnímu dokumentu. Je zakládajícím členem fotografické skupiny Signum (1990), která v devadesátých letech realizovala 30 zahraničních výstav. V roce 1995 získal první Grant primátora Hlavního města Prahy a o rok později byl přijat mezi členy agentury Bilderberg Hamburg. Následuje hlavní cena Czech Press Photo 2000 za fotografii "Kameny a násilím proti globalizaci" a v dalších letech více než deset cen v této soutěži. Velkého úspěchu se dočkal v Kodani, kde obdržel 1. cenu na Euro Press Photo Awards 2000. Asociace profesionálních fotografů České republiky mu udělila titul "Osobnost roku 2016“. Je aktivní také v publikační a kurátorské činnosti. Dosud měl na 60 autorských výstav v Evropě a ve Spojených státech, bylo vydáno 6 autobiografií.

Podrobné info | Fotografie

Autoři

Random image