23_Mobil_Praha
Vloženo: 17. 5. 2020 0:29
Počet zhlédnutí: 161

Hodnocení: 0/5 | Hodnotilo 0 uživatelů

Komentáře

Přidat komentář

Ještě tu není žádný komentář. Buďte první, kdo komentář vloží!

  •  

Reklama

Fotografické výstavy

Petra Vlčková je nadějná česká fotografka, jejíž život i tvorbu nutně ovlivňuje diagnóza vážného onemocnění. V rámci doktorského studia tak aktuálně pracuje na dlouholetém projektu o roztroušené skleróze. Jedná se o otevřený, dlouho trvající cyklus fotografií, koláží i videí...
Text: Galerie Fotografic

 

6. 11. 20204 – 30. 12. 2024 | Galerie Fotografic

 

Dvacet dva předních českých fotografek a fotografů vyjádří svými snímky hold šlechtici a politické ikoně Karlu Schwarzenbergovi. Vernisáž se uskutečnila 8. prosince a následující den se výstava otevřela pro veřejnost. Fragment Gallery je součástí projektů Czech Photo...
Text: Fragment Gallery

 

9. 12. 2023 - 31. 12. 2024 | Fragment Gallery

 

Bruce Weber je známý především svými fotografickými sériemi pro módní časopisy, jako jsou Vogue, GQ, W Magazine, The Interview nebo Vanity Fair, a spoluprací s předními značkami jako Calvin Klein nebo Ralph Lauren. Jeho fotografie často zachycují mladé ženy a muže ve sportovních, odvážných a intimních momentech. Výstava v Domě U Kamenného zvonu (GHMP) bude vedle módní fotografie ve stejné míře akcentovat také jeho portrétní, reportážní a krajinnou tvorbu stejně jako hudební a módní videoklipy i celovečerní filmy. Weber průběžně fotografuje významné osobnosti z kulturního a politického života, mezi jeho nejslavnější snímky patří například unikátní portréty Nelsona Mandely, Georgie O’Keeffe či Louise Bourgeoise.
Kurátoři: Helena Musilová, Nathaniel Kilcer
Producent: Milosh Harajda
Text: Goethe-Institut
Výstavu ve spolupráci s GHMP realizují MILOSH STUDIO a Little Bear Inc.

 

20. 9. 2024 – 19. 1. 2025 | Dům U Kamenného zvonu

 

Jaroslav Brabec (1954) je český kameraman, režisér, pedagog, scenárista, několikanásobný držitel prestižní filmové ceny Český lev. Zřejmě největší pozornost vzbudila jeho adaptace Krvavého románu Josefa Váchala, která byla uvedena v roce 1993. Ještě starší než zájem o film je ale Brabcova fascinace světem výtvarného umění. Již v mládí poznal některé výrazné osobnosti výtvarné a fotografické scény. Tato setkání se postupně rozhodl dokumentovat, zachytit na fotografii a uchovat.
Text: DOX

 

24. 10. 2024 – 9. 2. 2025 | Centrum současného umění DOX

 

Výstava představí souborné dílo významné fotografky, která se pohybovala v různých prostředích i na různých kontinentech. Fotografie Heleny Wilsonové (*1937, Návarov, dnes Zlatá Olešnice, † 2019, Toronto, Kanada) se vyznačují silnou empatií a snahou o důstojnou interpretaci každého, i sociálně vyloučeného prostředí.
Celá jedna etapa její tvorby je významným svědectvím o neoficiální výtvarné scéně v době normalizace...
Kurátor: Jan Mlčoch
Text: GHMP

 

12. 11. 2024 – 23. 2. 2025 | Dům fotografie

 

Reklama


KAREL BUCHÁČEK
Přidušené město

První ucelená fotografická publikace shrnující tvorbu matematika Karla Bucháčka, který zachycoval normalizační Prahu v letech 1968 až 1989. Tento pražský deník Karla Bucháčka je rozsahem záběru a snahou o systematické pokrytí každodennosti i osových událostí v Praze ojedinělý. Bucháček přesto nikdy samostatně nevystavoval a naprostá většina fotografií je publikována vůbec poprvé.

Další informace + objednávka:
Nakladatelství PositiF

Fotogalerie mojePraha.cz

Praha díky svému kouzlu, neopakovatelné atmosféře či svým vlastním "životem" a událostmi, které se v ní odehrávají, přitahuje pozornost mnoha fotografů. Existuje tak velké množství vynikajících snímků, které v rámci internetu prezentují pouze na svých osobních webových stránkách nebo sociálních sítích. To bylo podnětem k vytvoření této "pražské" galerie, jako společného prostoru pro fotografie z hlavního města od předních českých fotografů. Seznam autorů budeme postupně rozšiřovat a jejich portfolia průběžně aktualizovat. Věříme tedy, že se všichni návštěvníci - milovníci kvalitní fotografie, mají na co těšit.

Představujeme

Karel Bucháček (21.1.1932 - 5.12.2008)
doposud v podstatě neznámý - avšak talentovaný a vášnivý fotograf své doby. Dlouhá léta působil především jako úspěšný vědecký pracovník Československé akademie věd. Ústředním motivem jeho fotografií bylo povětšinou město a jeho obyvatelé, ale především zaznamenával normalizační dobu let 1960 - 1990. Obrovské množství negativů bylo v jeho pozůstalosti objeveno teprve před několika lety. Celý archiv (čítající odhadem přes 70 tis. snímků) je v rámci možností postupně digitalizován jeho synovcem Romanem Bucháčkem a fotografem Martinem Wágnerem. Doposud je zpracována přibližně desetina celého archivu. Negativy z mnoha zbývajících let budou postupně digitalizovány.

Podrobné info | Fotografie

Autoři

Náhodná fotografie

Reklama


JAN ŠIBÍK 1989

  • Demonstrace v Československu 1988/89
  • Pád Berlínské zdi
  • Revoluce v Československu
  • Revoluce v Rumunsku

V roce 1989 se změnil svět, změnilo se tehdejší Československo a změnily se také životy mnohých z nás. Do osudových okamžiků dějin nás po třiceti letech zavede Jan Šibík v knize svých fotografií...

Další informace + objednávka:
www.eshop-knihasibik.cz
(knihu není možné zakoupit v běžné distribuci).